गठबन्धनरूपी क्यान्सरको मेजर अप्रेसन २०८४ मा गरिँदै छ : केपी ओलीकाठमाडौं । नेकपा एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अहिलेको सरकार जबरजस्ती जोरजाम गरेर बनाएको सरकार भएको बत्ताउनुभएको छ । देशको समृद्धि र स्थिरताका लागि यस्तो गठबन्धन संस्कृति अन्त्य गर्नुपर्ने ओलीको भनाई छ ।
नेकपा एमाले काठमाडौं जिल्ला कमिटीले काठमाडौंमा आयोजना गरेको युवा महोत्सव–२०८० को शनिबार उद्घाटन गर्दै ओलीले गठबन्धन संस्कृति देशको विकास र समृद्धिका लागि घातक भएको बताउनुभयो । ओलीले २०८४ को निर्वाचनबाट गठबन्धन संस्कृति अन्त्य हुने दाबी गर्नुभयो ।
अधिनायकवादी तानासाह, पञ्चायत तथा राजतन्त्र समेत फालेर आएका नेपाली जनतालाई गठबन्धन मिल्काउन पनि समय नलाग्ने उहाँले बताउनुभयो । २०८४ को निर्वाचनबाट जनताले गठबन्धन मिल्काइदिने ओलीले दाबी गर्नुभयो । ‘हामीले अधिनायकवाद, तानासाह, राजतन्त्र, पञ्चायत सबै फ्याक्याैँ भने यो जोरजाम गरेर बनाएको गठबन्धन कुनै ठुलो कुरै होइन’, ओलीले भन्नुभयो ।
गठबन्धन देशको लागि घातक भएको बताउँदै ओलीले गठबन्धनका संस्कृति, कुसंस्कृति अन्त्य गर्नुपर्ने बताउनुभयो । २०८४ को निर्वाचनमा यो समस्याको एकैपटक दबाई हुने ओलीले बताउनुभयो । ‘गठबन्धन जस्तो क्यान्सरको मेजर अप्रेसन २०८४ मा गरिँदै छ’, उहाँले भन्नुभयो ।
उनले अर्थतन्त्रको वर्तमान अवस्थाबारे टिप्पणी गर्दै रेमिट्यान्स माथिको निर्भरता उचित नभएको भनाइ राखे । रेमिट्यान्सले चलेको अर्थतन्त्र जस्तो धरासयी अरू केही नभएको भन्दै उनले गठबन्धन सरकार मुलुकको दिगो विकास सुदृढीकरणतर्फ नभई रेमिट्यान्सतर्फ अगाडि बढेको बताए ।
गठबन्धनको कारण देशमा निराशा छाएर युवा बिदेसिने क्रम बढेको ओलीले बताउनुभयो । ‘नेपाललाई शिक्षा, स्वास्थ्यको हब बनाउनु पर्नेमा यहाँ शिक्षा र स्वास्थ्यका अवसर समाप्त पार्ने काम भइरहेको छ, आज शिक्षाको लागि बाहिर जानुपर्ने अवस्था छ, यसले एउटा डरलाग्दो निराशा पैदा गरेको छ’, ओलीले भन्नुभयो ।
ओलीले अहिले देशमा धेरै समस्या भए पनि समाधान पनि यहीँ भित्र खोज्नु पर्ने बताउनुभयो । कुनै पनि देश अरू आएर नबनाइदिने बताउँदै ओलीले देश आफैँले बनाउनु पर्ने प्रष्ट पार्नुभयो ।
अहिलेको देशको समस्या भनेको युवाहरू बाहिरिने क्रम बढ्नु भएको ओलीले बताउनुभयो । युवा विदेश पठाएर गठबन्धन सरकार रेमिट्यान्स आइरहेको छ भनेर खुसी भइरहेको भए पनि यो दिगो नहुने उहाँले स्पष्ट पार्नुभयो । ‘रेमिट्यान्सले चलेको अर्थतन्त्र जस्तो धराशायी अरू केही पनि हुँदैन’, उहाँले भन्नुभयो ।
देशलाई दिगो विकास तर्फ लैजानु पर्ने बताउँदै ओलीले यसको लागि देशमा नै अवसर सिर्जना गर्नुपर्ने प्रष्ट पार्नुभयो । त्यसैले युवालाई देशमा नै बस्ने र गरिखाने वातावरण बनाउनु पर्ने उहाँले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
सत्ता गठबन्धन कुनै बेला पनि टुट्न सक्ने एमाले उपाध्यक्ष पौडेलको दावी

  जनकपुरधाम । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष विष्णु पौडेलले सत्ता गठबन्धन कुनै बेला पनि टुट्न सक्ने

मुलुक संघीयताको कारण कमजोर भयो भन्ने भ्रामक प्रचार मात्र हो : शंकर पोखरेल

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले जनतामा बढ्दो निराशाको कारण गलत तत्त्वहरू सक्रिय हुन

नेदरल्यान्डमाथि ६ विकेटको शानदार जित निकाल्दै नेपाल फाईनलमा

काठमाडौं । नेपाल घरेलु मैदानमा जारी त्रिकोणात्मक टी-२० क्रिकेट शृङ्खलाको फाइनलमा प्रबेश गरेको छ ।

सत्ता गठबन्धनमा आवद्ध दलहरुबीच खटपट देखिएपछी ,एमाले बरिष्ठ उपाध्यक्ष पोखरेलको यस्तो आयो ट्वीट

  सत्ता गठबन्धनमा आवद्ध दलहरुबीच खटपट देखिएपछी एमालेका वरिष्ठ उपाध्यक्ष ईश्वर पोखरेलले अहिले विश्वासका साथ

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई