चैनपुरमा खानेपानी


बझाङको सदरमुकाम चैनपुरमा सेती नदीको पानी तानेर खानेपानीको लागि उपयोग गरिने भएको छ । एशियाली विकास बैंकको आर्थिक सहयोगमा नेपाल सरकारबाट साना शहरी खानेपानी योजना अन्तरगत सदरमुकाम चैनपुरमा खानेपानी योजना र्निमाण गरिन थालेको हो । यो आयोजनाका लागि २०७६ सालमा ठेक्का भएर आशिस सीएबी जेवी निर्माण सेवाले काम थालेको छ । कूल २१ करोड ७३ लाखको लागतमा निर्माण हुने सो योजनाको सिमभाडीमा सात लाख क्षमताका चार वटा पानी रिजर्व ट्याङ्की सहित नदीको पानी फिल्टर गर्ने अन्य प्रविधिसहितका पुर्वाधार बन्नेछ । जिल्लामा नदीको पानी लिफटिङ गरेर खानेपानीमा उपयोग गरिने यो पहिलो योजना हो । योजना सम्पन्न भएपछि सदरमुकामवासी खानेपानीको समस्याबाट मुक्त हुने उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष लोकेन्द्र विष्टले बताउनुभयो । यो योजना आउदो चैत्र भित्र सकिने लक्ष्य छ । बजारसहित आसपासका बस्तीहरु भोपुर, दम्दुर र देवलमा खानेपानीे वितरण गरिने बताइएको छ । योजनाबाट हाल ११ सय ६५ धारा बन्ने र पछि धारा थपेर दुई हजार परिवार सम्मलार्य खानेपानी वितरण गर्न सकिने आयोजनाका इञ्जिनीयर विनित जोशीले बताउनुभयो । योजनाको ७० र उपभोक्ताको ३० प्रतिशत लागतमा निर्माण हुने यो योजनामा विपन्न तीन हजार ७५० परिवारलाइ धारा र चर्पीमा अनुदान समेत दिएको वताइएको छ । हाल ट्याङकीसहित अन्य संरचनाहरु सबै बन्न थालेका छन् । RSS

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
मध्यरातमा यसरी हुन्छ कालीगण्डकीको दोहन     

– खेमराज गौतम गलकोट, १७ साउन (रासस) : बिहीबार रातको ठिक १२ बजेको थियो ।

मेलम्ची बाढी अपडेट : चनौटेको रातो पुल बगायो 

सिन्धुपाल्चोक, १७ साउन (रासस) : शनिबार रातिदेखि आएको बाढीले चनौटेको रातो पुल बगाएको छ ।

कोरोनाबाट एकै परिवारका तीनको मृत्यु, गाउँ सिल   

उदयपुर, १७ साउन (रासस) : जिल्लाको त्रियुगा नगरपालिका–२ खैजनपुरगाउँमा कोरोना सङ्क्रमणबाट एकै परिवारको तीन जनाको

‘डेल्टा भेरिएन्ट’ फैलिँने क्रममा निरन्तरता, चीनमा थप ५५ व्यक्तिमा कोभिड सङ्क्रमण पुष्टि

बेइजिङ, चीन, १७ साउन ः चीनले शनिबार ५५ थप व्यक्तिमा कोभिड–१९ सङ्क्रमण पुष्टि भएको जानकारी

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई