लघु उद्यामीलाई सामग्री वितरण


डोटी, २४ चैत: घरेलु तथा साना उद्योग विकास समिति दिपायल राजपुरले जिल्लामा सञ्चालनमा रहेका ४७ लघुउद्यमी व्यवसायीलाई लघुउद्यममा प्रयोग गरिने सामग्री वितरण गरेको छ ।

आफ्नै कार्यालयमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरी जिल्लाभरिमा व्यापार व्यवसाय गरिरहेका तर उपकरण नहुँदा समस्यामा परेका व्यवसायीलाई छनोट गरी उक्त सामग्री वितरण गरिएको घरेलु तथा साना उद्योग विकास समितिका निमित्त कार्यालय प्रमुख नवराज गौतमले बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, “जिल्लामा व्यापार÷व्यवसाय गरिरहेका तथा सामान नहुँदा समस्यामा परेका व्यवसायीले दिएको निवेदनका आधारमा छनोट गरी सामग्री वितरण गरेका छौँ, आशा छ उहाँहरुले अब राम्रै व्यवसाय गर्नु हुनेछ ।”

व्यवसायीले माग गरेका आधारमा दिइएका उक्त सामग्रीमा ८० प्रतिशत घरेलु तथा साना उद्योग विकास समितिको अनुदान तथा २० प्रतिशत माग गर्ने व्यवसायीको रकम रहेको बताइएको छ । उक्त सामग्रीले यहाँका लघुउद्यमीलाई आफ्नो व्यापार÷व्यवसाय गर्नमा निकै राहत हुने जिल्ला समन्वय समितिका संयोजक रामबहादुर ऐरले बताउनुभयो ।

दिपायल सिलगढी नगरपालिकाका नगर उपप्रमुख शिवराज खड्काले बाहिरी जिल्लाबाट खाद्यान्नलगायतका सामग्री निर्यात गरेर प्रयोग गर्नुभन्दा पनि जिल्लामै उत्पादन गर्नमा लघुउद्यमीलाई प्रोत्सान गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । उद्योग वाणिज्य सङ्घका अध्यक्ष मोहन कलेलले उद्यमीले आफूले उत्पादन गरेका चिज बिक्रीवितरण हँुदैनन् कि भन्ने चिन्ता लिनुुभन्दा कसरी बढी उत्पादन गर्न सकिन्छ त्यो विषयलाई ध्यान दिएर बढीभन्दा बढी उत्पादन गर्नमा लाग्नुपर्ने बताउनुभयो ।

उद्योग विकास समितिले जिल्लामा उद्यमीको सीप विकासलगायत अन्य व्यापार÷व्यवसायमा सहयोग पु¥याउने हेतुले वर्षेनी लघुउद्यमसम्बन्धी तालीम तथा उपकरण वितरण गर्दै आएको छ । वितरण गरिएका सामग्रीमा सिलाइ मेसिन, सुइटर बुन्ने मेसिन, मासु राख्ने डिफ्रिज, मासु कटिङ गर्ने औजार, चाउमिन, पाउरोटी बनाउने मेसिन, व्यूटीपार्लरका सामग्री, दूध, दही, घिउ निकाल्ने मेसिनलगायतका सामग्री छन् ।(तस्वीर उपलब्ध छ)

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
मन्त्रीले दिए राजीनामा

  काठमाडौँ – खानेपानी मन्त्री अब्दुल खानले पदबाट राजीनामा दिनुभएको छ । जनमत पार्टीबाट खानेपानी

तीन पुस्ते कांग्रेस स्वर्णिम वाग्लेको आयो कडा स्टाटस्

काठमाडौँ – तनहुँ क्षेत्र नम्बर १ मा राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीबाट स्वर्णिम वाग्ले उम्मेदवार हुने भएका

झण्डै दुईतिहाइ कम्युनिस्ट सरकार फुटाल्नेलाई मति बिग्रको मान्छे सप्रिन्छ कि भनेर सरकार बनाइदिए पनि काम लागेन : अध्यक्ष ओली

  अर्घाखाँची, चैत १३ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अहिले चारैतिरबाट एमालेबिरुद्ध घेराबन्दी

‘केपी बा’ युट्युब च्यानलमा हरेक महिना राजनीतिक संघर्षका संस्मरण प्रसारण हुने

काठमाडौं – नेकपा (एमाले)का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको ‘केपी बा युट्युब च्यानल’ मा आफ्नो संस्मरणको

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई