रामपुरमा स्वास्थ्य शिविर


पाल्पाको रामपुर नगरपालिका–१ मा चलेको निःशुल्क स्वास्थ्य शिविरमा ५०० भन्दा बढीले सेवा लिएका छन् । सेवा लिनेमध्ये महिला बढी रहेको पाइएको छ । शिविरमा ४०६ महिला र १२६ पुरुष गरी जम्मा ५३२ ले सेवा लिएको गाडाँकोट स्वास्थ्यचौकी प्रमुख मजीबुर रहमान सेखले जानकारी दिनुभयो । शिविरमा महिला तथा स्त्रीरोग, हाडजोर्नी, नसा तथा मनोरोग, छाला तथा यौनरोगलगायतका विशेषज्ञ सेवा प्रदान गरिएको थियो । नगरपालिकाको केन्द्रदेखि टाढा दुर्गममा पर्ने यस वडाका नागरिकले गाउँमै निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर पाएपछि खुशी भएका छन् । शिविरको शुक्रबार रामपुर नगरपालिका प्रमुख रमणबहादुर थापाले उद्घाटन गर्दै नागरिकको सेवा सुविधालाई मध्यनजर गर्दै बेला बेलामा गाउँ बस्तीमा पुगेर स्वास्थ्य शिविर सञ्चालनमा नगरपालिकाले जोड दिएको बताउनुभयो । नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत बाबुराम अर्यालले मानिसले सामान्य समस्यालाई हेरचाह नगर्दा पछि त्यही रोगले ठूलो रुप लिने हुँदा समयमा नै औषधोपचारमा ध्यान दिन आग्रह गर्नुभयो । वरिष्ठ जनस्वास्थ्य प्रशासक रोशनलाल चौधरीले दुर्गम गाउँ बस्तीमा आएर आर्थिक अवस्था कमजोर भएका नागरिकलाई स्वास्थ्य सेवा उपलब्ध गराउन पाउँदा खुशी लागेको कुरा बताउनुभयो । सामाजिक विकास मन्त्रालय स्वास्थ्य निर्देशनालय प्रदेश नं ५ को आयोजना र रामपुर नगरपालिकाको सहआयोजनामा शिविर चलेको हो । ज्येष्ठ नागरिकलाई सम्मान रामपुर नगरपालिका–५ पाल्पाले ज्येष्ठ नागरिकलाई सम्मान गरेको छ । रामपुर नगरपालिकाका प्रमुख रमणबहादुर थापाले १०९ वर्षीया सुनकुमारी श्रेष्ठलाई सम्मान गरेर कार्यक्रम उद्घाटन गर्नुभयो । ज्येष्ठ नागरिकलाई सम्मान गर्दै नगरप्रमुख थापाले ज्येष्ठ नागरिक मुलुकको अभियन्ता र प्रेरणाको स्रोत रहेको बताउनुभयो । “ज्येष्ठ नागरिकसँग प्रशस्त अनुभवको खानी रहेकाले उहाँहरुबाट अबका युवापुस्ताले धेरै ज्ञान सिक्नुपर्ने आवश्यक छ”, उहाँले भन्नुभयो । बूढेसकालमा सम्मानित हुन पाउँदा खुशी र रमाइलो लागेको श्रेष्ठ बताउनुहुन्छ । वडाभित्र रहेका ५५ जना ज्येष्ठ नागरिकलाई झुल र पौष्टिक आहार दिएर सम्मान गरिएको हो । वडाको यस आर्थिक वर्षको रु ५० हजार बजेट विनियोजन गरी ज्येष्ठ नागरिकलाई हौसला प्रदान गर्न सम्मान गरेको अध्यक्ष हिमाल मल्लले बताउनुभयो । कार्यक्रममा रामपुर नगरपालिकाका उपप्रमुख विष्णुदेवी घिमिरे र प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत बाबुराम अर्यालले राज्यले दिएको हरेक सेवा सुविधा ज्येष्ठ नागरिकले पाउनुपर्ने र नपाएको भएमा सम्बन्धित निकायमा खबरदारी गर्न अनुरोध गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
समृद्ध नेपाल, सुखी नेपाली’ शब्द उच्चारण गर्ने आँट समेत कसैले गर्न सकेनन : अध्यक्ष ओली

काठमाडौं । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले आफ्नो पार्टी सरकारबाट हटेपछि ‘समृद्ध नेपाल,

राष्ट्रपति पौडेलले नागरिकता विधेयक प्रमाणिकरण गरेपछी एमालेका महासचिव पोखरेलको यस्तो आयो स्टाटस

  बुधबार प्रधानमन्त्री प्रचण्ड भारत भ्रमणमा जानुअघि राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले राष्ट्रपति कार्यालयले स्वीकार गरेको विधेयक

एमालेका उपमहासचिव प्रदीप ज्ञवालीको यस्तो आयो स्टाटस

बुधबार प्रधानमन्त्री प्रचण्ड भारत भ्रमणमा जानुअघि राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले राष्ट्रपति कार्यालयले स्वीकार गरेको विधेयक प्रमाणिकरण

राजेश बज्राचार्यको यस्तो आयो स्टाटस

काठमाडौं- नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरणमा अनावश्यक रुपमा नाम मुछिएको भन्दै राजेश बज्राचार्यले आपत्ती जनाउनुभएको छ

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई