मजदूरलाई सम्मान गर्नुपर्छ : वरिष्ठ नेता नेपाल


नेकपाका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले सभ्य समाज निर्माणका लागि सबै मजदूरको सम्मान हुनुपर्ने बताउनुभएको छ । नेपाल यातायात स्वतन्त्र मजदूर सङ्गठनको ४०औँ स्थापना दिवसका अवसरमा आज लगनखेलमा आयोजना गरिएको कार्यक्रममा पूर्वप्रधानमन्त्री नेपालले मजदूरको सम्मान भए मात्र देशको उन्नति हुने बताउनुभयो । “पेशालाई मर्यादित बनाउन चालक र सहचालकलाई प्रशिक्षण र निगरानीको आवश्यकता छ”, उहाँले भन्नुभयो, “चालक र सहचालकको पेशालाई नकारात्मक दृष्टिकोणले हेर्ने गरेका कारण समाजमा झन् विकृति बढेको देखिन्छ ।” मजदूर श्रमजीवी भएको उहाँको भनाइ थियो । चालकलाई पहुँचका आधारमा नभई क्षमताका आधारमा चालक अनुमतिपत्र दिनुपर्ने नेता नेपालले बताउनुभयो । नेकपाका स्थायी कमिटी सदस्य सुरेन्द्र पाण्डेले चालकहरुलाई सभ्य भाषाको अभियान चलाउन अनुरोध गर्नुभयो । राजमार्ग र काठमाडौँ उपत्यकाका सबै सडकमा सिसिटिभी जडान गर्न यातायात मजदूरले सरकारलाई दबाब दिनुपर्ने उहाँले बताउनुभयो । नेकपाका ललितपुर जिल्ला अध्यक्ष हरिकृष्ण व्यञ्जनकारले नेपालका सबै राजनीतिक परिवर्तनमा मजदूरको सहयोग महत्वपूर्ण रहेको बताउनुभयो । नेपाल मेडिसिटी अस्पतालका प्रमुख डा उपेन्द्र महतले यातायात मजदूरले बर्सेनी स्वास्थ्य जाँच गराउनुपर्ने बताउनुभयो । कार्यक्रमा यातायात क्षेत्रमा संलग्न १६९ जनाले रक्तदान गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
देशभरका क्याम्पसमा अनेरास्ववियुको दवदवा

काठमाडौँ । आइतबार भएको स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियनको निर्वाचनको मत परिणाम सार्वजनिक हुँदै गर्दा देशभरका २४३

प्रधानमन्त्रीलाई एमालेका उपाध्यक्ष विष्णु पौडेलको कडा प्रश्न

काठमाडौं – नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष विष्णु पौडेलले विश्वासको मतको अनिश्चित चक्रमा मुलुक फस्दै गएको बताउनु

उपराष्ट्रपति पदका लागि मतदान सुरु

काठमाडौँ-उपराष्ट्रपति पदको निर्वाचनका लागि मतदान सुरु भएको छ । नयाँ बानेश्वरस्थित सङ्घीय संसद् भवनमा अहिले

यूएईलाई हराउँदै नेपाल सोझै विश्वकप छनोटमा

नेपालले आइसिसी विश्वकप लिग–२ को अन्तिम खेलमा युएईमाथि ९ रनको डकवर्थ लेविस पद्धतिको आधारमा जित

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई