सरकारका सकारात्मक कामलाई जनतामाझ लैजानुस् : प्रधानमन्त्री


प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सरकारले गरेका सकारात्मक काम कारवाहीलाई जनताका माझमा लैजान सांसदहरुलाई निर्देशन दिनुभएको छ ।

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) संसदीय दलको बैठकलाई हिजाे सङ्घीय संसद् भवन नयाँबानेश्वरमा सम्बोधन गर्दै उहाँले सरकार जनअपेक्षाअनुसार नै अगाडि बढिरहेको भए पनि जनताका बीचमा पुग्न नसकेको भन्दै प्रभावकारी रुपमा प्रचार गर्न निर्देशन दिनुभएको हो ।

नेकपा संसदीय दलका नेतासमेत रहनुभएका प्रधानमन्त्री ओलीले सरकारका काम कारवाही, आगामी आर्थिक वर्षको बजेट, सरकारले सदनमा प्रस्तुत गरेको विभिन्न विधेयकका सम्बन्धमा सांसदहरुलाई जानकारी गराउनुभएको थियो ।

इतिहासले वर्तमान सरकार र नेकपालाई ऐतिहासिक र महत्वपूर्ण जिम्मेवारी दिएको भन्दै प्रधानमन्त्रीले उक्त जिम्मेवारी पूरा गरेरै छाडिने स्पष्ट पार्नुभयो । प्रधानमन्त्रीले सांसदहरुलाई स्पष्ट दृष्टिकोणका साथ सदनमा प्रस्तुत हुन आग्रह गर्दैै विगतमा केही कमीकमजोरी भएका भए त्यसलाई आगामी दिनमा सुधार गरेर जाने विश्वास दिलाउनुभयो ।

सरकार आफ्नो गतिमा स्पष्ट रहेको र थोरै समयमा गर्नुपर्ने जति काम अगाडि बढाइएको जानकारी दिँदै विरोधका लागि विरोध गर्ने प्रवृत्तिले गलत मात्रै देख्ने भएकाले त्यसप्रति सचेत हुन उहाँले आग्रह गर्नुभयो ।

विकास निर्माणको कामसमेत प्रभावकारी रुपमा अगाडि बढेको भन्दै प्रधानमन्त्रीले भौतिक पूर्वाधार, सडक निर्माणमा उल्लेख्य प्रगति भएको भन्दै आगामी वर्ष झन् नयाँ नयाँ उपलब्धि देखिने बताउनुभयो ।

उहाँले सरकारले आवश्यकताका आधारमा केही विधेयक प्रस्तुत गरेकाले विषयवस्तुमा रहेर छलफल गर्न र सच्याउने ठाउँ भएको अवस्थामा त्यसलाई सच्याइने भएकाले सोही अनुसार प्रस्तुत हुन सांसदहरुको ध्यानाकर्षण गराउनुभयो ।

संसदीय दल, सांसद र शीर्ष नेतृत्वबीच अन्तरक्रिया गर्ने तथा पछिल्ला दिनमा सरकार, संसद्मा र संसद्बाहिर उठेका विषयवस्तुमा प्रस्ट पार्ने ध्येयका साथ हिजाे प्रतिनिधि र राष्ट्रियसभामा रहेका नेकपाका सांसदहरुसँग अन्तरक्रियात्मक छलफलको आयोजना गरिएको संसदीय दलका प्रमुख सचेतक देवप्रसाद गुरुङले जानकारी दिनुभयो ।

प्रधानमन्त्री ओलीले पार्टी एकताको बाँकी काम यसै महीनाभित्र सम्पन्न गर्ने गरी काम भइरहेको समेत जानकारी दिनुभयो । प्रधानमन्त्रीले जनताको भरोसा टुट्न नदिन पार्टी एकताबद्ध हुनुको विकल्प नभएको स्पष्ट पार्नुभयो ।

“हामीप्रति जनताको ठूलो भरोसा छ । त्यसलाई टुट्न दिनु हँुदैन”, प्रधानमन्त्री ओलीले भन्नुभयो, “त्यसका लागि हामी सबैले जो जहाँ छौँ त्यसै अनुसारको जिम्मेवारी निर्वाह गर्नुपर्दछ ।” बैठकपछि नेता गुरुङले भन्नुभयो, “सरकारको काम कारवाही, पार्टी एकताका बाँकी काम र विचाराधीन विभिन्न विधेयक एवम् शान्ति प्रक्रियाका बाँकी काम पूरा गर्ने विषयमा आजको बैठकमा महत्वपूर्ण छलफल भयो ।”

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
देशभरका क्याम्पसमा अनेरास्ववियुको दवदवा

काठमाडौँ । आइतबार भएको स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियनको निर्वाचनको मत परिणाम सार्वजनिक हुँदै गर्दा देशभरका २४३

प्रधानमन्त्रीलाई एमालेका उपाध्यक्ष विष्णु पौडेलको कडा प्रश्न

काठमाडौं – नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष विष्णु पौडेलले विश्वासको मतको अनिश्चित चक्रमा मुलुक फस्दै गएको बताउनु

उपराष्ट्रपति पदका लागि मतदान सुरु

काठमाडौँ-उपराष्ट्रपति पदको निर्वाचनका लागि मतदान सुरु भएको छ । नयाँ बानेश्वरस्थित सङ्घीय संसद् भवनमा अहिले

यूएईलाई हराउँदै नेपाल सोझै विश्वकप छनोटमा

नेपालले आइसिसी विश्वकप लिग–२ को अन्तिम खेलमा युएईमाथि ९ रनको डकवर्थ लेविस पद्धतिको आधारमा जित

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई