शेरबहादुर-प्रचण्ड-माधव नेपाल संविधान च्यात्ने र लोकतन्त्र मास्ने दिशातर्फ उन्मुख देखिए : एमालेका प्रभावशाली नेता बिष्णु रिमाल


काठमाडौँ, १२ पुस : नेकपा (एमाले) का प्रभावशाली नेता तथा उपमहासचिव बिष्णु रिमालले २० वर्षअघि स्थानीय निकाय रिक्त गराउन तत्कालीन प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा, विपक्षी दलका नेता माधवकुमार नेपाल र विद्रोही माओवादीका अध्यक्ष प्रचण्डबीच अघोषित साँठगाँठ रहेको भन्दै अहिले पनि यी तीन नेता स्थानीय तह रिक्त गराउन एकजुट भएको बताउनु भएको छ ।

रिमालले शेरबहादुर-प्रचण्ड-माधव नेपाल संविधान च्यात्ने र लोकतन्त्र मास्ने’ दिशातर्फ उन्मुख देखिएको आरोप लगाउनु भएको छ ।

सामाजिक सन्जाल फेसबुकमा एक स्टाटस लेख्दै रिमालले उक्त कुरा बताउनु भएको हो ।

साबधान !!!
२०५४ सालमा निर्वाचित स्थानीय निकायको म्याद २०५९ सालमा सकियो। त्यतिखेर प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउबा थिए । बाहिर माओवादीको हिंसात्मक गतिबिधी तीब्र थियो। त्यसको नेतृत्वमा प्रचण्ड थिए । एमालेका प्रमुखमा माधव नेपाल थिए । के गर्ने भन्नेमा एमालेको केन्द्रमा बहस सुरु भयो। केपी ओली र वामदेव गौतमको प्रस्ताव थियो -‘चुनाव हुने अवस्था छैन, स्थानीय निकायलाई जनप्रतिनिधि बिहिन हुन दिनुहुन्न, चुनाव नभए सम्म काम गर्नेगरी म्याद थप्न सरकारलाई सुझाव दिउँ।’
माधव नेपाललाई यसमा रुचि थिएन, अझ यसो भनौं – उनमा तत्कालको लाभ बाहेक अलिकति पर पनि देख्न सक्ने क्षमता नै थिएन/छैन। प्रम शेरबहादुरले माधव नेपालको उक्साहट र प्रचण्डको बितण्डाको सामु समर्पण गरे। म्याद थपिएन, २०७४ (१५ वर्ष) सम्म स्थानीय निकाय जनप्रतिनिधि बिहिन भयो। लोकतन्त्र दरबारमा पुग्यो। त्यसको चर्को नकारात्मक परिणाम भोग्न मुलुक बाध्य भयो।
संयोगवश अहिले फेरि तिनै पात्रहरु; शेरबहादुर-प्रचण्ड-माधव नेपाल नै स्थानीय तह “राख्ने कि सक्ने” भन्ने निर्णय गर्ने स्थानमा पुगेका छन् । गतिबिधि हेर्दा ईतिहास दोहरिने खतरा बढ्दै छ। उहि पात्र र उहि प्रवृति एकै ठाउमा छन् । उस्तै घट्नाको पुनरावृत्ति हुँदैछ। ‘मुखमा रामराम बगलिमा छुरा’ भन्ने भनाईलाई चरितार्थ गर्दै गठबन्धनका यी संचालकहरु “संविधान-कानुन-लोकतन्त्र” भन्दै ‘संविधान च्यात्ने र लोकतन्त्र मास्ने’ दिशातर्फ उन्मुख देखिएका छन् । साबधान !

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
विवादित नागरिकता विधेयक राष्ट्रपतिद्धारा संसदमै गरेपछी पुर्व महान्यायधिवक्ता बडालको यस्तो आयो स्टाटस

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नागरिकता विधेयक प्रतिनिधि सभामा फिर्ता पठाउनुभएपछी पुर्व महान्यायधिवक्ता रमेश बडालले

राष्ट्रपति भण्डारीद्वारा नागरिकता विधेयक फिर्ता

काठमाडौं ।  राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नागरिकता विधेयक प्रतिनिधि सभामा फिर्ता पठाउनुभएकाे छ । आइतबार साँझ

२०७९ साउन ३० गतेको राशिफल , कुन राशिलाई शुभ– कुनलाई अशुभ ?

मेष– साथीभाइ भेटघाट हुनेछ, रमाइलोमा दिन बित्नेछ । वृष– बाेलीवचनले काम बन्नेछ । धनलाभको योग

सम्पती सबै देशका नाममा दिएको छु अन्य आम्दानीको स्रोत छैन : अध्यक्ष ओली

काठमाडौ- नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले आफ्नो सबै सम्पती देशका नाममा दिएको बताउनुभएको छ

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई