नुवाकोट कांग्रेसका पूर्व उपसभापतिसहित एक हजार बढी कार्यकर्ता एमाले प्रवेश गर्दै


काठमाडौं , वैशाख २ : नेपाली कांग्रेस नुवाकोटका पूर्व उपसभापति यमबहादुर थापासहित एक हजारबढी नेता कार्यकर्ता नेकपा एमालेमा प्रवेश गर्दैछन । एमाले प्रवेश गर्ने नेता कार्यकर्तालाई स्वागत गर्न एमाले अध्यक्ष ओली नुवाकोट जादै हुनुहुन्छ । नेपाली कांग्रेस नुवाकोटका अन्य पूर्व पदाधिकारीहरू पनि एमाले प्रवेश गर्ने नेताहरूले जनाएका छन ।

एक जना संसदीय निर्वाचनमा उम्मेदवार भैसकेका नेता समेत एमाले प्रवेश गर्दैछन । कांग्रेसको १४ औँ महाधिवेशनमा पञ्चकन्या गाउँपालिकाको सभापतिमा ६ मतको झिनो मतान्तन्तरमा पराजित हुनुभएका थापा साविक भद्रुटार गाविसका निर्वाचित अध्यक्ष समेत हुनुहुन्छ । नुवाकोटमा २०५४ मा अधिंकाश स्थानमा एमाले र राप्रपाले जित्दा कांग्रेसबाट विजयी हुनुभएको थियो । नेपाली कांग्रेस नुवाकोटका सभापति मुकुन्द सिटौला हुँदाका उपसभापति उहाँ सिटौला जिल्ला विकास समितिको सभापति भएपछि चार वर्ष कार्यबहाक सभापतिको रूपमा नुवाकोट काग्रेस चलाउनु भएको थियो । रामेश महत नेपाली कांग्रेस नुवाकोटको सभापति भएपछि पार्टीभित्रकै फरक समूहका नेताहरूलाई कत्लेआम गरिरहेको बेलमा अर्जुननरसिंह केसी निकटका थापा एमाले प्रवेश गर्नुभएको हो । थापा एमाले प्रवेश गरेसँगै नेपाली कांग्रेसको पञ्चकन्या गाउँपालिकाको जग भत्किएको छ ।

यसअघि पनि कमजोर रहेको कांग्रेस अब झन कमजोर बन्न पुगेको छ । डा रामशरण महत, डा प्रकाशरण महत, रमेश महत र वैकुण्ठ मिश्रको गृह पालिकामा अब कांग्रेसलाई चुनाव जित्न थप कठिन हुनेभएको छ । यसअघि २०७४ को निर्वाचनमा महतहरूले मतदान गरेको वडामा एमाले र पालिकामा नेकपा माओवादी केन्द्र विजयी भएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
परराष्ट्र मन्त्री पौड्याल र श्रीलंकाका प्रधानमन्त्री गुणबद्र्धने विच भेटवार्ता

काठमाडौ/माघ २१ परराष्ट्रमन्त्री डा बिमला राई पौड्यालले श्रील.काका प्रधानमन्त्री दिनेश गुणबद्र्धनेसँग शिष्टाचार भेट गर्नुभएको छ

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीको निर्णयक बैठक शुरु हुनु भन्दा अगाडि अध्यक्ष रवी लामिछानेको यस्तो आयो ट्विट

  राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीको केन्द्रीय समिति बैठक सुरु भएको छ । केहीबेर अघि राजधानीस्थित पार्टी

कांग्रेस संसदीय दल कार्यसमितिको बैठक आज बस्ने

काठमाडौँ । कांग्रेस संसदीय दल कार्य समितिको बैठक आज बस्दैछ । आज विहान ९ बजे 

अनेरास्ववियुको निर्वाचनमा भोटिङ मेसिनको प्रयोग हुने

काठमाडौं, १९ माघ : नेकपा (एमाले) निकट अनेरास्ववियुको २३औँ राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट नयाँ नेतृत्व चयन गर्नका

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई