एमाले केन्द्रीय सचिवालयको सातौँ बैठक सम्पन्न, यस्ता छन् निर्णयहरू


बैशाख ६ : नेकपा (एमाले) केन्द्रीय सचिवालयको सातौँ बैठक सम्पन्न भएको छ । अध्यक्ष केपी शर्मा ओली निवास बालकोटमा बसेको बैठकले महत्वपूर्ण आठ ओटा निर्णय गरेको प्रचार विभाग प्रमुख पृथ्वी सुब्बा गुरुङले जानकारी दिनुभयो ।

बैठकले आगामी वैशाख ३० मा हुने स्थानीय तहको निर्वाचन वर्तमान सरकारले सार्ने षडयन्त्र गरिरहेको भन्दै त्यसको कडा रुपमा विरोध गर्ने निर्णय गरेको गुरुङले जानकारी दिनुभयो ।
‘स्थानीयतह निर्वाचनका लागि तयार गरेको घोषणापत्रको अन्तिम मस्यौदालाई पारित गरेका छौँ,’ उहाँले भन्नुभयो, ‘प्रतिनिधिसभा, प्रदेशसभा राष्ट्रियसभाको बन्दसूचिमा नाम रहेका र अहिले विभिन्न कमिटीबाट उम्मेदवार बन्न सिफारिस भै आएका नामलाई बन्दसूचिबाट हटाएको जानकारी निर्वाचन आयोगलाई गराउने निर्णय गरेका छौँ ।’
‘बैठकको निर्णय अनुसार अब सल्लाहकार परिषद्मा १ सय ७३ सदस्य रहने व्यवस्था थियो । अब २ सय ७८ जनाको परिषद् बन्ने भएको छ,’ उहाँले भन्नुभयो, ‘५१ जना मनोनयन गर्ने सम्पर्क समन्वय कमिटीको सिफारिसलाई पनि बैठकले अनुमोदन गरेको छ ।’ उपमहासचिव समेत रहनु भएका प्रचार विभाग प्रमुख गुरुङले सचिवालयले थप १२ ओटा विभाग गठन गरेको पनि जानकारी दिनुभयो ।

उहाँले वैशाख ९ गते स्थापना दिवसका दिन १७ जना जेष्ठ कम्युनिष्ट सम्मान कार्यक्रमको आयोजना गरेको पनि बताउनुभयो । त्यसैगरी ९ गतेबाट एमाले मुख्यालय तुलसीलाल अमात्य प्रतिष्ठानको भवन च्यासलमा सर्ने निर्णय गरेको पनि उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
जनताको बहुदलीय जनवादका तीन आयाम

मदन भण्डारी लामो समय बाँच्न पाउनु भएन । ४१ वर्षको उमेर एउटा व्यक्तिको सिङ्गो जीवनको

२०७९ असार १४ गतेको राशिफल , कुन राशिलाई शुभ– कुनलाई अशुभ ?

मेष–आशा उत्साह बढ्नेछ । ऋण रोग र शत्रुसित लड्ने क्षमता बढ्ला । वृष– आम्दानीले गर्जो

नेताहरू विमानस्थल आउँदा खादामाला र गाडीको लावालस्कर नलैजान एमालेका उपाध्यक्ष विष्णु पौडेलको आग्रह

नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष तथा पूर्व अर्थमन्त्री विष्णु पौडेलले नेताहरू जिल्लामा आउँदा विमानस्थलमा खादा, माला र

माधव नेपालका थुप्रै राम्रा गुणहरु छन जसको खुलेर प्रशंसा गर्छु : एमाले नेता योगेश भट्टराई

नेकपा एमालेका सचिव योगेश भट्टराईले एकीकृत समाजवादी पार्टीको अध्यक्ष माधव नेपालको बारेमा टिप्पणी गर्दै नेपालको

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई