अवको निर्वाचनमा ५० लाख भन्दा बढी लोकप्रिय मत एमालेले ल्याउछ : सचिव भट्टराई


 

काठमाडौं । नेकपा एमालेका सचिव योगेश भट्टराईले गठबन्धन कुनै पार्टी नभएको बताउनुभएको छ । ताप्लेजुङ–काठमाडौं सम्पर्क मञ्चले आयोजना गरेको शुभकामना आदान प्रदानतथा बृहत् भेलालाई सम्बोधन गर्दै अहिले देशमा एउटै मात्र राजनीतिक दल भएको र त्यो एमाले रहेको बताउनु भएको हो ।
सचिव भट्टराईले भन्नुभयो ‘देशमा अहिले एउटै मात्र पार्टी छ, त्यो हो नेकपा एमाले । अर्को पार्टी छैन केवल गठबन्धन मात्र छ । गठबन्धन भनेको पार्टी होइन ।’ बहुदलीय व्यवस्थाको प्रतिस्पर्धामा जनताले पार्टी छान्ने र त्यो हिसाबले पार्टीगत प्रतिस्पर्धा गर्ने शक्ति नेकपा एमालेमा मात्र भएको वताउँदैै नेकपा एमालेका विरुद्धमा अरू कुनै दल नभएको गठबन्धन मात्रभएको पनि बताउनुभयो ।
सचिव भट्टराईले आफूलाई बहुदलीय व्यवस्थाको च्याम्पियन मान्ने नेपाली कांग्रेस यो प्रतिस्पर्धाबाट भाग्दा आफूलाई अचम्म लागेको बताउनुभयो ।
उहाँले भन्नुभयो ‘नेपाली कांग्रेस प्रतिस्पर्धामा आउन खोजेको छैन । माओवादी यसको विपक्षमा हुँदा मलाई अचम्म लाग्दैन किनभने माओवादीको सिद्धान्त मूलतःबहुदलीय प्रतिस्पर्धा होइन् उसको सिद्धान्त एकदलीय व्यवस्था हो । तर नेपाली कांग्रेस यो प्रतिस्पर्धाबाट भाग्नु र इन्कार गर्नु आफैमा आश्चर्यजनक रहेको छ ।’
यस्तै नेपाली कांग्रेस कुनै पनि जितको मनस्थितिमा नरहेको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो– खेलमैदान पस्दा पस्दै नेपाली कांग्रेसले आफूलाई पराजित भएको महसुस गरिरहेको छ । उहाँले नेपाली कांग्रेससँग योग्य क्याप्टेन र योग्य खेलाडी नभएको संज्ञा दिँदै एमालेसँग अलराउन्ड खेलाडी भएको बताउनुभयो ।
एमालेले गत निर्वाचनमा ३२ लाख मत ल्याएको अवको निर्वाचनमा ५० लाख भन्दा बढी लोकप्रिय मत ल्याउने दाबी गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
गठबन्धन टुट्न सक्छ : वर्षमान पुन

काठमाडौं -माओवादी नेता वर्षमान पुनले काँग्रेसले धेरै खेल्न खोजे गठबन्धन टुटाइदिने चेतावनी दिनुभएको छ ।

एमाले पोलिटब्यूरो सदस्य गोकुल बाँस्कोटा ट्विट : बल्ल परो नीरमाया माकुरी जालैमा!

काठमाडौं, असार १० गते : नेकपा (एकीकृत समाजवादी) को मन्त्रिपरिषद् हेरफेरलाई लिएर उत्पन्न विवादप्रति नेकपा

माओवादीका केन्द्रीय सदस्य नै एमाले प्रबेश

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका केन्द्रीय सदस्य तथा दाङ जिल्ला इन्चार्ज जीवन गौतम नेकपा (एमाले)

एमालेका सचिव योगेश भट्टराईको कडा स्टाटस

नेकपा एमालेका सचिव योगेश भट्टराईले माधव नेपाल नेतृत्वको नेकपा एकीकृत समाजवादीमा देखिएको विवादबारे टिप्पणी गर्नुभएको

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई