अवको निर्वाचनमा ५० लाख भन्दा बढी लोकप्रिय मत एमालेले ल्याउछ : सचिव भट्टराई


 

काठमाडौं । नेकपा एमालेका सचिव योगेश भट्टराईले गठबन्धन कुनै पार्टी नभएको बताउनुभएको छ । ताप्लेजुङ–काठमाडौं सम्पर्क मञ्चले आयोजना गरेको शुभकामना आदान प्रदानतथा बृहत् भेलालाई सम्बोधन गर्दै अहिले देशमा एउटै मात्र राजनीतिक दल भएको र त्यो एमाले रहेको बताउनु भएको हो ।
सचिव भट्टराईले भन्नुभयो ‘देशमा अहिले एउटै मात्र पार्टी छ, त्यो हो नेकपा एमाले । अर्को पार्टी छैन केवल गठबन्धन मात्र छ । गठबन्धन भनेको पार्टी होइन ।’ बहुदलीय व्यवस्थाको प्रतिस्पर्धामा जनताले पार्टी छान्ने र त्यो हिसाबले पार्टीगत प्रतिस्पर्धा गर्ने शक्ति नेकपा एमालेमा मात्र भएको वताउँदैै नेकपा एमालेका विरुद्धमा अरू कुनै दल नभएको गठबन्धन मात्रभएको पनि बताउनुभयो ।
सचिव भट्टराईले आफूलाई बहुदलीय व्यवस्थाको च्याम्पियन मान्ने नेपाली कांग्रेस यो प्रतिस्पर्धाबाट भाग्दा आफूलाई अचम्म लागेको बताउनुभयो ।
उहाँले भन्नुभयो ‘नेपाली कांग्रेस प्रतिस्पर्धामा आउन खोजेको छैन । माओवादी यसको विपक्षमा हुँदा मलाई अचम्म लाग्दैन किनभने माओवादीको सिद्धान्त मूलतःबहुदलीय प्रतिस्पर्धा होइन् उसको सिद्धान्त एकदलीय व्यवस्था हो । तर नेपाली कांग्रेस यो प्रतिस्पर्धाबाट भाग्नु र इन्कार गर्नु आफैमा आश्चर्यजनक रहेको छ ।’
यस्तै नेपाली कांग्रेस कुनै पनि जितको मनस्थितिमा नरहेको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो– खेलमैदान पस्दा पस्दै नेपाली कांग्रेसले आफूलाई पराजित भएको महसुस गरिरहेको छ । उहाँले नेपाली कांग्रेससँग योग्य क्याप्टेन र योग्य खेलाडी नभएको संज्ञा दिँदै एमालेसँग अलराउन्ड खेलाडी भएको बताउनुभयो ।
एमालेले गत निर्वाचनमा ३२ लाख मत ल्याएको अवको निर्वाचनमा ५० लाख भन्दा बढी लोकप्रिय मत ल्याउने दाबी गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
एमाले सचिवालय बैठक राती १ बजेसम्म, अधिकांस उम्मेद्वारको टुंगो लाग्यो

काठमाडौ- नेकपा एमालेले आगामी मंसिर ४ गते हुने निर्वाचनका अधिकांस उम्मेद्वारहरु टुंगो लगाएको छ ।

राष्ट्रपति भण्डारी र अमेरिकी राजदूत बेरीबीच भेटवार्ता

काठमाडौं – नेपालका लागि अमेरिकी राजदूत र्‍याण्डी बेरी र राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीबीच भेटवार्ता भएको छ

मङ्सिर ४ को निर्वाचनपछि एमालेको नेतृत्वमा सरकार गठन हुने अध्यक्ष ओलीको दाबी

भक्तपुर – नेकपा (एमाले)का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले आगामी मङ्सिर ४ को निर्वाचन देश बनाउने मामिलामा

२०७९ असोज १४ गतेको राशिफल , कुन राशिलाई शुभ– कुनलाई अशुभ ?

मेष– कार्यमा सफलता प्राप्त हुनेछ । रोकिएको काम बन्नुसंगै उधारो लगाइएको धन पनि उठ्ला ।

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई