काठमाडौंका भित्री सहरका मतदाता एमालेकै पक्षमा


काठमाडौं, बैशाख २४ : काठमाडौं महानगरपालिकाका नेकपा एमालेलेका तर्फबाट मेयरदका उम्मेदवार केशव स्थापित, उपमेयर पदकी उम्मेदवार सुनिता डंगोलसहितका उम्मेदवारले आज भित्रि सहरका ११ वटा वडामा एकै पटक पदयात्रासहितको घर–दैलो कार्यक्रम गरेका छन् । भित्रि सहरका १२, १७, १८, १९, २०, २१, २२, २३, २४, २५ र २७ गरी ११ वटा वडामा एकै पटक पदयात्रासहितको घर–दैलो कार्यक्रम गरेको नेकपा एमाले काठमाडौँ महानगर कमिटीका अध्यक्ष निर्मल देउलाले जानकारी दिनुभयो ।

हनुमानढोकास्थित कालभैरव नजिकैबाट सुरु भएको पदयात्रा बसन्तपुर, जैशीदेवल, लगन, भिमसेनस्थान, नरदेवी, अनशन, क्षेत्रपाटी, बाङ्गेमुढालगायतका स्थानसम्म पुगेको थियो । मतदाताले घर–घर, चोक–चोक र गल्ली–गल्लीमा पदयत्रामा सहभागी उम्मेदवारलाई स्वागत गरेका थिए भने केही ठाउँमा सगुन खुवाएर विजयीको शुभकामना दिएका थिए । जैशीदेवल नजिकै पदयात्रासहितको र्याली पुग्दा ७५ वर्षीया मोतिदेवी महर्जनले खुशी हुँदै मेयर–उपमेयर पदका उम्मेदवारलाई एकछिन रोकेर सगुनसहित जितको शुभकामना दिनुभयो ।

हातमा बोकेको नेवारी सगुन अर्थात अण्डा, माछा, रक्सीसहितले मोतिदेवी लगायतको टीमले स्वागत गर्दा प्यालामा दिएको रक्सी अलिकति मुखमा राखेर मेयर पदका उम्मेदवार स्थापित आफ्नै पारामा मुस्कुराउनुभयो र भन्नुभयो– ‘आमाको हातबाट सगुन खायौँ अब जित सुनिश्चित भयो ।’ प्यालामा दिएको रक्सी मेयरले अलिकति मुखमा राख्दा छेउमै रहनु भएकी उपमेयरकी उम्मेदवार डंगोल थोरै मुस्कुराउनु भयो । उहाँले पनि मेयर पदकै उम्मेदवार स्थापितको बोलीमा लोली मिलाउँदै भन्नुभयो– म वडा–२१ कै मतदाता हुँ, यहाँका मतदाताले देखाएको अपार स्नेह र सद्भावले हामी थप उत्साहित भएका छौँ । हाम्रो जित सुनिश्चित छ ।’

त्यसो त जैसीदेवल आसपासमै भेटिनु भएकी ज्ञानुदेवी महर्जनले पनि बृद्धबृद्धाको रेखदेख गर्ने पार्टी एमालेका उम्मेदवारलाई आफ्नो घर–दैलोमै भेट्दा खुशी लागेको भन्दै जितको शुभकामना दिनुभयो । पुरानो र रैथाने नेवारहरुको बस्तीको उत्साहजनक सहभागिताले जित सुनिश्चित भएको प्रतिक्रिया अन्य वडाका उम्मेदवारहरुले पनि दिनुभयो । सो क्रममा मतदाताहरुले आफूहरु मतदान गर्न आतुर रहेको बताउनु भयो । ‘जिताउने त केशव स्थापित र सुनिता डंगोलको टीमलाई नै हो,’ मतदाताको भनाई थियो ।

नेकपा एमालेका वरिष्ठ उपाध्यक्ष समेत रहनु भएका काठमाडौँ महानगर निर्वाचन परिचालन निर्देशक समिति’ का संयोजक ईश्वर पोखरेलले उद्घाटन गरेपछि सुरु भएको पदयात्रामा एमाले स्थायी कमिटी सदस्य कृष्णगोपाल श्रेष्ठ, काठमाडौँ महानगरपालिकाका मेयर विद्यासुन्दर शाक्य, प्रदेशसभा सदस्यहरु डाक्टर अजयक्रान्ति शाक्य, राजेश शाक्यलगायत पनि सहभागी हुनुहुन्थ्यो ।

उद्घाटन कार्यक्रमलाई सम्वोधन गर्दै वरिष्ठ उपाध्यक्ष पोखरेलले मेयर र उपमेयरका उम्मेदवारले काठमाडौँलाई सुन्दर र समृद्ध बनाउने सपना बोकेको भन्दै उहाँहरुको सपना पूरा गर्न सूर्य चिन्हमा मतदान गरी एमाले तर्फका सबै उम्मेदवारलाई विजयी गराउन आग्रह गर्नुभयो । उहाँले एमालेले उम्मेदवारहरुलाई घर–घरमा गएर एमालेका नीति, कार्यक्रम र उदेश्यबारे बुझाउन पनि आग्रह गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
एमालेमा प्रवेश गर्ने कसैले पनि अलपत्र पर्न पर्दैन : एमाले अध्यक्ष ओली

काठमाडौं, साउन २२ : नेकपा एकीकृत समाजवादीका केन्द्रीय लेखा आयोगका सदस्य भोला पोखरेलसहित पेशागत क्षेत्रका

समाजवादको यात्रा नेकपा (एमाले) र त्यसका अध्यक्ष केपी ओलीले मात्रै सञ्चालन गर्न सक्नेछन् :एमाले सचिव भट्टराई

काभ्रे । नेकपा (एमाले)  काभ्रेले चुनावी प्रशिक्षण शुरू गरेको छ । नेकपा (एमाले) काभ्रे जिल्ला

२०७९ साउन २२ गतेको राशिफल , कुन राशिलाई शुभ– कुनलाई अशुभ ?

मेष–आरोग्यता प्राप्ति हुनेछ । बोली र व्यक्तित्वको प्रभाव बढ्नेछ । वृष– नयाँ जिम्मेवारी हात पर्ने

शेरबहादुरको गन्तव्य म्याडम साहेव । प्रचण्डको गन्तव्य सुपुत्री । माधव नेपालको त के कुरा गरौं : एमाले अध्यक्ष ओली

भक्तपुर । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले यतिबेला सिङ्गो पार्टीपङ्तीका सम्पूर्ण क्रियाकलाप महासङ्ग्रामका

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई