जनार्दन शर्मालाई दोहोर्याएर अर्थमन्त्री बनाउदा गोरु पनि लजायो होला : पूर्वप्रधानमन्त्री ओली


 

काठमाडौं, साउन १७ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष तथा पूर्वप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले जनार्दन शर्मालाई दोहोर्याएर अर्थमन्त्री बनाएर सत्तारुढ गठबन्धनको निर्लज्ज काम गरेको टिप्पणी गर्नुभएको छ ।

तुलसीलाल अमात्यको स्मृति दिवसमा आज आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै अध्यक्ष ओलीले यस्तो टिप्पणी गर्नुभएको हो । जनार्दन शर्मा दोहोर्याएर अर्थमन्त्री हुँदा ‘गोरु पनि लजाएको’ ओलीको भनाई छ । ‘नेपाली जनतालाई कतिसम्म हेपेको ? नेपाली जनताको विवेक र नैतिक धराधलमा कत्रो हमला ? गोरु पनि लजायो होला,’ अध्यक्ष ओलीले भन्नुभयो ।

अध्यक्ष ओलीले गठबन्धनसँग अर्थमन्त्री बनाउने अर्को मान्छे पनि नभएको बताउनु भयो । ‘यति निर्लज्ज तरिका हुन्छ ? फेरि उही मान्छे, यो गठबन्धनसँग अर्को मान्छे नै रहनेछ,’ अध्यक्ष ओलीले भन्नुभयो, ‘कत्रो दम्भ, जे गरे पनि हुन्छ हामीले, हामीसँग बहुमत छ, लाजशरम किन मान्ने ? लोकलाज किन मान्ने ? कांग्रेसको भनाइ हो ।’

बजेट निर्माणमा अनधिकृत व्यक्तिको सहभागी गराएको आरोप लागेपछि अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मामाथि छानबिन गर्न संसदीय विशेष समिति गठन गरेको थियो । त्यसपछि शर्माले राजीनामा दिनुभएको थियो । शर्माले आफ्नो अपराध छोप्न सिसीटिभी फुटेज नै डिलिट गराउनु भएको थियो । सोही आधारमा अधुरो छानविन गर्दै संसदीय समितिले बहुमतका आधारमा बजेट निर्माणमा अनधिकृत व्यक्ति सहभागी भएको पुष्टि नभएको प्रतिवेदन दिएको थियो ।

एमालेका चार सदस्यले फरक मतसहित जनार्दन दोषी रहेको तथ्य पनि प्रतिवेदनमै राखेका थिए तर बहुमतको निर्णयले चोख्याउने काम गरेपछि शर्मा पुन अर्थमन्त्री नियुक्त गरिएको थियो । ओलीले सत्तारुढको यो कामबाट गोरु पनि लजाएको भन्नुभएको हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
एमालेमा प्रवेश गर्ने कसैले पनि अलपत्र पर्न पर्दैन : एमाले अध्यक्ष ओली

काठमाडौं, साउन २२ : नेकपा एकीकृत समाजवादीका केन्द्रीय लेखा आयोगका सदस्य भोला पोखरेलसहित पेशागत क्षेत्रका

समाजवादको यात्रा नेकपा (एमाले) र त्यसका अध्यक्ष केपी ओलीले मात्रै सञ्चालन गर्न सक्नेछन् :एमाले सचिव भट्टराई

काभ्रे । नेकपा (एमाले)  काभ्रेले चुनावी प्रशिक्षण शुरू गरेको छ । नेकपा (एमाले) काभ्रे जिल्ला

२०७९ साउन २२ गतेको राशिफल , कुन राशिलाई शुभ– कुनलाई अशुभ ?

मेष–आरोग्यता प्राप्ति हुनेछ । बोली र व्यक्तित्वको प्रभाव बढ्नेछ । वृष– नयाँ जिम्मेवारी हात पर्ने

शेरबहादुरको गन्तव्य म्याडम साहेव । प्रचण्डको गन्तव्य सुपुत्री । माधव नेपालको त के कुरा गरौं : एमाले अध्यक्ष ओली

भक्तपुर । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले यतिबेला सिङ्गो पार्टीपङ्तीका सम्पूर्ण क्रियाकलाप महासङ्ग्रामका

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई