चाडपर्वलाई लक्षित गरेर आजबाट सुपथ मुल्य पसल संचालनमा आउने, नुन देखि च्याँग्रा सम्ममा छुट


सरकारले दशैं, तिहार र छठ पर्वलाई लक्षित गरेर देशभरमा ७३ वटा सुपथ मूल्य पसल स्थापना गर्ने भएको छ। उद्योग वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालयमा आइतबार बसेको बैठकले सुपथ मूल्य पसलको संख्या, स्थान र छुटको टुंगो लगाएको हो ।

वाणिज्य मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार सुपथ मूल्य पसलको संचालन साल्ट ट्रेडिङ, खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनी र दूग्ध विकासले गर्नेछन। जसमध्ये साल्ट ट्रेडिङले देशभर ३५ वटा, खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले २३ वटा र दुग्ध विकास संस्थानले १५ वटा सहुलियत पसल सञ्चालन गर्नेछन।

सुपथ मूल्य पसलमा नुन, चामल, चीनी, गेडागुडी, मासु आदीमा छुटको व्यवस्था गरिएकोछ। मोटा चामलमा ५ रुपैयाँ, नुनमा २ रुपैयाँ, मसिनो चामलमा १० रुपैयाँ, गेडागुडी १० रुपैयाँ प्रतिकिलो छुट दिइनेछ। साथै च्याँग्रा र खसी बोकामा १० रुपैयाँ, डीडीसी घ्यू ५० रुपैयाँ र पनिरमा १० रुपैयाँ प्रतिकिलो छुट दिइनेछ।

साल्ट ट्रेडिङले ३ घुम्ती पसल सहित काठमाडौं उपत्यकामा ११ वटा तथा उपत्यका बाहिर २४ स्थानमा पसल सञ्चालन गर्नेछ। उपत्यका भित्र कालिमाटी, कोटेश्वर, टेकु, सिंहदरबार, सतुंगल, ललितपुर, भक्तपुर लगायतका स्थानमा ९ वटा पसल हुनेछन भने उपत्यका बाहिर बनेपा, बिर्तामोड, विराटनगर, राजविराज, लाहान लगायतका अन्य सहरमा पसल संचालन हुनेछन।

त्यसै गरि खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले काठमाडौं उपत्याका भित्र ५ र उपत्यका बाहिर १८ वटा पसल, दुग्ध विकास संस्थानले काठमाडौं उपत्यका भित्र ४ र उपत्यका बाहिर ११ स्थानमा सहुलियत पसल सञ्चालन गर्नेछन।

सुपथ मुल्य पसल भदौ २३ गते देखि कात्तिक १६ गतेसम्म सञ्चालनमा रहनेछन।

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
गठबन्धन टुट्न सक्छ : वर्षमान पुन

काठमाडौं -माओवादी नेता वर्षमान पुनले काँग्रेसले धेरै खेल्न खोजे गठबन्धन टुटाइदिने चेतावनी दिनुभएको छ ।

एमाले पोलिटब्यूरो सदस्य गोकुल बाँस्कोटा ट्विट : बल्ल परो नीरमाया माकुरी जालैमा!

काठमाडौं, असार १० गते : नेकपा (एकीकृत समाजवादी) को मन्त्रिपरिषद् हेरफेरलाई लिएर उत्पन्न विवादप्रति नेकपा

माओवादीका केन्द्रीय सदस्य नै एमाले प्रबेश

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका केन्द्रीय सदस्य तथा दाङ जिल्ला इन्चार्ज जीवन गौतम नेकपा (एमाले)

एमालेका सचिव योगेश भट्टराईको कडा स्टाटस

नेकपा एमालेका सचिव योगेश भट्टराईले माधव नेपाल नेतृत्वको नेकपा एकीकृत समाजवादीमा देखिएको विवादबारे टिप्पणी गर्नुभएको

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई