सामाजिक सञ्जालले यसरी गर्दैछ समाजको शिकार


केहि व्यक्तीको समाजिक सञ्जालमा भाइरल हुने आंकाक्षाले सामाजिक सञ्जालको दुरुपयोग बढ्दो छ। यसले समाजमा मास फ्रस्टेशन निम्त्याउने आशंका पैदा भएको ।

समाजिक सञ्जालको दुरुपयोगको पछिल्लो नमुना हो इन्द्रजात्रा व्यवस्थापनमा देखिएको समस्या ।यसले गर्दा राष्ट्रपति न पूर्वनिर्धारित समयमा बसन्तपुर पुग्न सक्नुभयो, तोकिएको समयमै फर्किन पाउनुभयो । कारण हो, जात्राको अवसरमा बितण्डा मच्चाउन चाहने एउटा समूह र त्यसलाई प्रतिकार गर्ने नाममा तयार भएको अर्को समूहबीचको विवाद । यसरी अवरोध र प्रतिकार, दुवै कुरालाई प्रश्रय दिनेचाहिँ सामाजिक सञ्जाल नै हुन् । प्रहरीले त्यहाँबाट विरोधका लागि
प्रयोग गरिने कालो भेष्टसहित छेउमै रहेका पेन्सन होल्डर पूर्वडिआइजी विजय भट्टसहितका व्यक्तिलाई नियन्त्रणमा लियो । भट्ट चिनियाँ विदेशमन्त्री नेपाल आउँदा विरोधमा तिलगंगामा कोणसभा गर्दै थिए भने इन्द्रजात्राको दिन पूर्वमेजर केशव बस्नेतसँगै राजा आऊ देश बचाऊ भन्दै गणतन्त्रविरुद्ध भूगोलपार्कमा भखरै भाषण गरिभ्याएका थिए । विरोध गर्ने र साँस्कृतिक परम्पराअनुसार मनाउन चाहने समूहबीचको विवाद राष्ट्रपति पुगिसक्दा पनि समाधान भएको थिएन । बरु, दुवै पक्षले आ -आफ्ना समर्थकलाई सामाजिक सञ्जालमार्फत उत्तेजित
बनाउने काम भइरह्यो । फलतः राष्ट्रपति ४ बजेको निर्धारित समयभन्दा केही पछि आफ्नै गाडीमा भित्रसम्मै पुग्नुभयो । तर , उहाँको सुरक्षार्थ परिचालित कार केडसहितका सवारी भने सर्वसाधारणको हुलमा परेर बाहिरै रहे । प्रहरी र सशस्त्रको सुरक्षा त थियो । तर , मर्यादा र अनुशासनमा रहन बिर्साएको सामाजिक सञ्जालकै प्रभावस्वरुप सम्माननीय राष्ट्रपति पुग्दा पनि भीड हल्ला गर्दै थियो ।

पहिला- पहिला राजा रहेका बेला जनता अनुशासित थिए । असन्तुष्टि भए पनि त्यस्ता साँस्कृतिक पर्वमा व्यक्त गर्दैन थिए । र, बाटो छाडिदिन्थे तर, अहिलेको जमानै फरक । कुमारी, भैरव, गणेशको रथ तान्ने भीड, टोलटोलको झगडा, कसैले कसैलाई पालो नछाडिदिने अहम् त्यहाँ प्रकट भयो । प्रशासनले पनि अघिल्लै दिन टोलका प्रमुख, गुठीका प्रतिनिधिसँग समन्वय र छलफल गरेको भए शायद यो अवस्था नआउन पनि सक्थ्यो । (जनआस्था साप्ताहिकबाट साभार)

प्रतिक्रिया दिनुहोस  
वामदेव गौतमको एमाले अध्यक्ष ओलीलाई गरे यस्तो प्रस्ताव

काठमाडौं – नेकपा एकता अभियानका संयोजक वामदेव गौतमले एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली समक्ष वाम

एमालेका अध्यक्ष ओलीलाई भेट्न अब पार्टी केन्द्रीय कार्यलयमा जानुपर्ने

काठमाडौ- नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको कार्यकर्तासँगको भेटघाट अब पार्टी केन्द्रीय कार्यलयबाट हुने भएको

अदालतले पक्राउ पुर्जी जारी गरेपछी काठमाडौं महानगरपालिका वडा नम्बर–४ का अध्यक्ष दिनेश महर्जनले यस्तो लेखे स्टाटस

  काठमाण्डौ ,असार १५ काठमाडौं : काठमाडौं महानगरपालिका वडा नम्बर–४ का अध्यक्ष दिनेश महर्जन विरुद्ध

जनतालाई धोखा दिएर एमसीसी पास गर्ने प्रधानमन्त्री देउवा र प्रचण्डले नै नेपाललाई एसपीपीमा लैजान खोजे : अध्यक्ष ओली

काठमाडौं । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले गठबन्धन सरकारले मुलुकलाई स्टेट पार्टनरसीप प्रोग्राम

सूचना विभाग दर्ता नं: २५२२/७७/ ७८
 अध्यक्ष तथा सम्पादक : प्रदिप भट्टराई